https://kredyt-chwilowka.pl/Jak sprawdzić, czy mogę wziąć coś na raty?

Jak sprawdzić, czy mogę wziąć coś na raty?

Jak sprawdzić, czy mogę wziąć coś na raty?

Zanim zdecydujesz się zapłacić za przedmiot w ratach, upewnij się, że plan layaway jest dostępny w sklepie.Następnym krokiem jest wybór planu, który pasuje do Twojego budżetu. Należy również zastanowić się, ile będzie kosztować całkowita kwota przedmiotu. W niektórych przypadkach raty mogą obniżyć inne niezbędne wydatki. Powinieneś skontaktować się z kierownikiem sklepu, aby uzyskać więcej informacji na temat planów na odpoczynek.

Wykupienie planu rozłożenia, aby zapłacić za przedmiot

Jeśli planujesz zakup przedmiotu w niedalekiej przyszłości, możesz wykupić plan odkładania, aby za niego zapłacić. Chwilówka dla zadłużonych natychmiastowe, aby zapłacić za przedmiot z góry, bez konieczności dokonywania całej płatności od razu. Większość sprzedawców umożliwia skonfigurowanie planu płatności, który pozwala płacić za przedmiot przez określony czas. Zwykle możesz zdecydować, kiedy należy zapłacić końcową płatność, ale niektóre sklepy wymagają dokonania ostatecznej płatności w określonym terminie.

Wykupienie planu layaway może pomóc Ci zaoszczędzić na dużym zakupie. Często trudno jest zaoszczędzić na duże zakupy, a posiadanie miejsca na odkładanie pieniędzy ułatwia późniejsze opłacenie czegoś. Jeśli próbujesz kupić prezent na specjalną okazję, plan „zwolnienia” może z czasem pomóc w jego opłaceniu. Możesz nie mieć dyscypliny, aby zaoszczędzić na duży zakup z góry, więc odłożenie zaliczki w wysokości 200Zł na prezent o wartości 1200Zł prawdopodobnie pomoże Ci trzymać się planu. BestBuy, Target i Amazon zazwyczaj nie oferują planów typu „layaway”, ale możesz znaleźć sklep, który oferuje plan „kup teraz, zapłać później”.

Chociaż plany typu layaway to świetny sposób na opłacenie większych zakupów, mogą być kosztowne, jeśli próbujesz kupić małe przedmioty. Ponadto, upewnij się, że możesz sobie pozwolić na zakup przedmiotu przed umieszczeniem go na layaway. Oprócz opłat większość sprzedawców wymaga również zaliczki za przechowywanie przedmiotu, która może wynosić od pięciu do 10 procent całkowitej ceny. To jest powód, dla którego dobrze jest zrobić rozeznanie przed złożeniem zamówienia.

Korzystając z planu wyjazdu, upewnij się, że sklep jest zgodny z prawem federalnym i stanowym. Prawo federalnej komisji handlu chroni konsumentów przed nieuczciwymi i oszukańczymi praktykami, a ustawa ta może mieć zastosowanie do planów zwolnienia. Ustawa o Prawdzie w Pożyczkach ma zastosowanie do planów urlopowych, które wymagają od konsumentów zawarcia pisemnej umowy na wszystkie płatności. W przeciwnym razie plan layaway nie jest prawnie wiążący.

Korzystając z planu layaway, upewnij się, że w pełni rozumiesz warunki umowy. Należy pamiętać, że większość sklepów pobiera opłatę serwisową w wysokości od 5 do 10 Zł za skonfigurowanie planu odkładania, a opłaty te nie podlegają zwrotowi. Jeśli nie zapłacisz całego salda przed końcem okresu, możesz stracić przedmiot. Jeśli jednak zapłacisz pełną kwotę salda, nie będziesz musiał ponosić żadnych opłat.

Plan layaway to dobra alternatywa dla korzystania z kredytu. Plan „layaway” umożliwia dokonywanie płatności zgodnie z harmonogramem, który odpowiada Twojemu budżetowi, i pomaga uniknąć otwierania konta kredytowego, które mogłoby się rozrosnąć. Jednak niektórzy kupujący nadal wolą używać karty kredytowej do dokonywania zakupów, ponieważ pozwala im to budować pozytywną historię kredytową. Jest to ważne, ponieważ ma pozytywny wpływ na Twoją zdolność kredytową. Niektóre karty kredytowe oferują nawet nagrody za korzystanie z planu layaway, więc warto znaleźć taki, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Uzyskiwanie planu layaway w sklepie

Otrzymując plan layaway ze sklepu, musisz być świadomy warunków. Ustawa o Federalnej Komisji Handlu zakazuje nieuczciwych lub wprowadzających w błąd praktyk biznesowych i ważne jest, aby zrozumieć, że dotyczy to planów zwolnień. Musisz także poznać prawdę o Prawdzie w Pożyczce, która nakłada na sklepy obowiązek przekazywania konsumentom wszelkich wymaganych informacji.Federalna Komisja Handlu może Ci pomóc w rozwiązaniu problemu z przesiadką, a skargę możesz złożyć online.

Depozyt i opłata serwisowa w przypadku planów typu layaway różnią się w zależności od sklepu i mogą stanowić procent ceny zakupu lub stałą kwotę. Niektóre sklepy pozwalają wpłacić kaucję w wysokości do 20% całkowitej kwoty, podczas gdy inne wymagają minimalnej wpłaty zaliczki. Po zapłaceniu pełnej ceny przedmiotu możesz odebrać przedmiot w sklepie. Niektóre sklepy pobierają również opłatę serwisową, która zwykle wynosi od 5 do 10 Zł.

Plan layaway różni się od karty kredytowej lub planu płatności. Plan layaway pozwala na zapłacenie części ceny zakupu jako zaliczki, a pozostałe saldo będzie wymagalne w ciągu trzydziestu dni. Jeśli nie dokonasz pełnej płatności na czas, sklep zwróci Ci pieniądze, pomniejszone o opłatę za wygodę. Należy jednak pamiętać, że oprocentowanie może wzrosnąć w przyszłości, więc bądźcie gotowi zapłacić wyższą stawkę.

Zanim zapiszesz się na plan layaway, musisz najpierw poznać jego warunki. Warunki będą określać czas trwania przerwy, ile będziesz musiał zapłacić oraz wszelkie obowiązujące opłaty. Ponadto warunki Twojego planu podróży będą określać, czy możesz dokonać zwrotu pieniędzy, jeśli zdecydujesz się zwrócić przedmiot. Plan layaway to świetny sposób na dokonanie zakupu i spłatę za niego z biegiem czasu.

Jeśli musisz płacić w ratach, być może będziesz musiał rozważyć miesięczny lub dwutygodniowy plan płatności. Niektóre sklepy umożliwiają elastyczne harmonogramy płatności, podczas gdy inne wymagają płatności końcowej w określonym terminie. Często ludzie wchodzą na plan layaway z dobrymi intencjami, ale okazuje się, że wcale tego nie chcą, albo nie chcą tak długo czekać. W takiej sytuacji przestoje mogą prowadzić do innych problemów, w tym konieczności uiszczenia opłat i opłat za uzupełnienie zapasów.

Niektóre sklepy wymagają niewielkiej zaliczki przy zarejestrowaniu się na plan layaway. Pamiętaj jednak, że opłaty za zwłokę zwykle nie podlegają zwrotowi, więc najlepiej porównać opłaty z odsetkami, które zapłacisz kartą kredytową.

Last Updated 19.09.2023
Aplikuj teraz

Złożenie wniosku NIE wpływa na Twoją zdolność kredytową!

Brak sprawdzania zdolności kredytowej.